Wrzesień 16, 2023

09:00 / 13:00

Strzelecki Kurs Podstawowy – pistolet, poziom I, FUNDAMENTY.
Sobota, 16/09/2023, 09:00-13:00
Fort Pacew – Military Training Center
Lokalizacja: https://goo.gl/maps/pJxh6riKGcE2

Kompleksowy program nauki strzelania od podstaw opracowany przez 7.62 Group składa się z cyklu 3 szkoleń: Fundamenty, Rytmika/Dystans, Szybkość vs Celność. W trakcie kursu uczymy najprostszych i najbardziej skutecznych rozwiązań. Ze strzelań sportowych oraz bojowych wybraliśmy to co najlepsze i sprawdzone. Dostosowaliśmy program do potrzeb rynku cywilnego. Naszą siłą są instruktorzy z wiedzą i umiejętnościami przetestowanymi w realnych warunkach.

Ważne!
Pamiętaj! To jest kurs strzelecki a nie taktyczny, surviwalowy czy gimnastyczny. Nie znajdziesz tu biegania czy strzelania z obrotami. Skupiamy się na strzeleckich fundamentach. Jak je opanujesz i poczujesz się pewnie, świadomie posługując się bronią, przyjdzie czas na ruch, przesłony, latarki i wiele innych atrakcyjnych strzelań.
Strzelecki Kurs Podstawowy – technika, świadomość i bezpieczeństwo!

Strzelecki Kurs Podstawowy – technika, świadomość i bezpieczeństwo!

Kadra.

Instruktorzy główni – byli żołnierze Zespołów Bojowych JW GROM, posiadający co najmniej kilkunastoletnie doświadczenie zdobywane podczas szkoleń z najlepszymi jednostkami specjalnymi na świecie a przede wszystkim w trakcie operacji bojowych na realnym polu walki.

Dla kogo?

Poziom I skierowany jest do osób, które nie mają doświadczenia w posługiwaniu się pistoletem lub chcą zacząć strzelać dynamicznie/bojowo a do tej pory strzelały tylko statycznie.

Jak?

Szkolenie przeprowadzimy według nowych standardów, które dosyć mocno zmieniły podejście do fundamentów strzelectwa praktycznego. Upraszczamy procedury, największy nacisk kładziemy na świadome posługiwanie się bronią. Budujemy umiejętności strzeleckie małymi krokami tak, żeby na samym początku nie dopuścić do powstania błędów, które powielane na kolejnych etapach mogą być trudne to wyeliminowania.

Zależy nam na indywidualnej opiece nad każdym kursantem, przekazaniem maksymalnej ilości wiedzy i jak najszybszym korygowaniu błędów. Stawiamy na jakość a nie ilość dlatego na poziomie I skupiamy się na absolutnych fundamentach.

Zajęcia będą prowadzili instruktorzy 7.62 Group, byli żołnierze oddziałów bojowych JW GROM.

Zakres szkolenia:
Temat I
Warunki bezpieczeństwa podczas pracy z bronią palną czyli BHP na strzelnicy.
Świadome dopasowanie sprzętu zapewniające bezpieczeństwo, wygodę, ergonomię i komfort strzelającego.
Temat II
Nauka układania prawidłowego chwytu na broni (informacje o siłach działających na broń i ich przełożenie na sposób oddawania strzału oraz efekt na tarczy).
Nauka pracy na języku spustowym. (wytłumaczenie zależności napięć mięśniowych, kątów, siły oraz wszystkich czynników warunkujących prawidłowe oddanie strzału).
Nauka kontroli przyrządów celowniczych
Temat III
Nauka świadomego dobywania broni z kabury
Nauka wymiany magazynków na kilka sposobów
Zapoznanie się z podstawową dysfunkcją pistoletu – powody awarii i procedura ich usuwania.

Wymagania sprzętowe:

  • pistolet + 2 magazynki
  • pas, kabura i ładownica
  • ochrona wzroku i słuchu
  • 150 szt. amunicji

Cena:
600 zł dla osób z własną bronią, amunicją i wyposażeniem.
600 zł + 300 zł dla osób korzystających z broni, amunicji i wyposażenia organizatora.

UWAGA!
PRZY ZAKUPIE SZKOLENIA I WARSZTATÓW, KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W TYM SAMYM DNIU UCZESTNIK OTRZYMUJE RABAT WYSOKOŚCI 150 ZŁ ORAZ DWUDANIOWY OBIAD W PRZERWIE MIĘDZY ZAJĘCIAMI.