Październik 10, 2020

06:00 / 17:00

IV MARATON SELEKCJA
Memoriał płk Sławomira Berdychowskiego Twórcy i Pierwszego Dowódcy JW AGAT

Pierwszy w Polsce górski bieg z przeszkodami wzorowany na selekcji do Jednostek Wojsk Specjalnych.

⚡Start: 10 października 2020 r. o godz. 6:00, Cisna
⚡Dystans: około 25-35 km z zadaniami specjalnymi
⚡Limit czasu: 8 godzin
⚡Meta: zawodnik nie będzie wiedział gdzie jest meta

Kategorie:
● „mundurówka” – żołnierze z każdego Rodzaju Sił Zbrojnych i Funkcjonariusze Służb Mundurowych
● „mundurówka-cywil” (cywil, rezerwa, NSR)

 

Uczestnicy pokonując w ciągu 8 godzin dystans pomiędzy 25 a 35 km, z 10 kg plecakiem, zmierzą się z wieloma zadaniami w terenie. Ogólny przebieg trasy oraz rodzaj zadań specjalnych zostanie omówiony przez organizatora podczas odprawy technicznej. Zawodnik nie będzie wiedział, gdzie jest meta, jaki ma do pokonania dokładny dystans i jakie zadania do wykonania.

Bieg nawiązuje do jednego z zadań selekcji do Wojsk Specjalnych, kiedy kandydaci muszą się wykazać przede wszystkim ogromną wytrzymałością ponieważ po wielu dniach w górach jednym z najbardziej wyczerpujących zadań jest tzw. maraton, czyli test wytrzymałościowy. Wyznaczony jest on po oznakowanej trasie, ale nie wiadomo ile jest do mety i co po drodze może ich jeszcze spotkać. Jedynym ułatwieniem podczas tego biegu jest obciążenie plecaka, które podczas prawdziwej selekcji waha się od 15 do 20 kg oraz dystans – na Selekcji zawsze jest ponad 40 km.

Szczegóły biegu będą podane dopiero przed samym startem, jednak wiadomo, że jedno z zadań specjalnych będzie miało miejsce  na strzelnicy, gdzie uczestnicy będą mierzyli się z celnością z karabinków AR-15. Konsekwencją niecelnych strzałów będa karne minuty doliczone do czasu pokonania trasy biegu. Zadanie to  będzie obsługiwane  przez 7.62 GROUP.

Organizatorem „Maratonu-Selekcji. Memoriału im. płk Sławomira Berdychowskiego” jest Fundacja Bieg Rzeźnika we współpracy z Zachar Training Group oraz 7.62 Group. 

Wydarzeniu partnerują:  Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych, Jednostka Wojskowa AGAT,  Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM,  Województwo Podkarpackie.

Zapisy: www.maratonselekcja.pl